Hlavní navigace

Společné zdanění manželů

  • (neregistrovaný) 80.78.146.---

    12. 3. 2007 7:51

    Manželé jsou od 4/2006.Dítě mají už 3 leté.Každý z nich má dle OP jiné trvalé bydliště, ale bydlí společně.Manželka má ještě jedno dítě z prvního manželství.

    Za rok 2006 chtějí společné zdaň.man.

    K přiznání je třeba doložit čestné prohlášení, že mají společnou domácnost?

    Manželka si platňuje slevu na děti:
    1-12/06 dítě z prvního manželství?
    1-3/06 dítě společné?

    Manžel si uplatňuje slevu na společné dítě za 4-12/06?
    Odpočet na manželku (je na MD) 4-12/2006?

    Manžel prodal pozemky v 2006 kam se to uvede v DP, uplatňují se k tomu náklady procentem?

    • 12. 3. 2007 8:04

      jaz (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Společné zdanění manželů
      Prodej pozemku, který nebyl v obchodním majetku: pokud je lhůta mezi nabytím a prodejem kratší než 5 let musí příjem zdanit v § 10 - příloha č. 2, k příjmům podle § 10 není možno uplatnit výdaje procentem, ale pouze výdaje skutečné.
      Čestné prohlášení o společné domácnosti přikládat nemusí.
      S ostatním souhlasím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).