Hlavní navigace

Drobný majetek na splátky

  • (neregistrovaný)

    10. 3. 2007 16:07

    Dobry den,mohli byste mi ,prosim poradit s timto ucetnim pripadem...
    Vedu DE,v polovine roku 2006 si podnikatel koupil televizor za 29000,- na splátky od GE Money (kazdy mesic splái 1500,-).Mam danovy doklad o koupi a smlouvu o splátkách.Jak mam tento pripad uctovat?Je televizor majtkem toho podnikatele hned pri nakupu nebo az po splaceni splatek?Bude mit nejaky vliv,ze splatky prechazeji do dalsiho roku (2007)?
    S ucetnictvim jen vypomaham,tak dekuji vsem,kteri mi poradi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2007 17:22

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Drobný majetek na splátky
      Smlouva by Vám měla říct, kdo je majitelem. U GE money ( jak jedna moje praštěná kámoška říká "gemonej") to vypadá, že majetek je Váš a vy jen splácíte. To by pro Vás bylo důležité v případě, že byste chtěli televizi zařadit a odepisovat jako dlouhodobý hmotný majetek. Pokud tak nechcete učinit a zaevidujete ji jen jako drobný majetek, zaúčtujete do daňových výdajů vždy jen fyzicky uhrazenou splátku.
      A co se týká té televize jako takové, tak předpokládám, že má aspoň hospodu nebo hotel.

    • 10. 3. 2007 19:32

      Lucka (neregistrovaný)

      Re: Drobný majetek na splátky
      Ano,ma penzion...
      To si take myslim podle te smlouvy,ze by ta televize uz mela byt majetkem hned pri porizeni.
      Takze si asi vytvorim nejake zavazky(na kazdy mesic tech 1500,- a budu je postupne likvidovat?A normalne mi prejdou i do pristiho roku?
      Dekuji

    • 10. 3. 2007 20:51

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Drobný majetek na splátky
      To je jedno. Udělejte si to tak, aby to vyhovovalo Vám a abyste nezapomněli platit. Tím, že budete platit postupně, tak vám půjdou i splátky postupně do daňových výdajů podle bank.operací.
      Je to jednoduché.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).