Hlavní navigace

cestovní náhrady u FO

  • (neregistrovaný) 88.103.108.---

    7. 3. 2007 17:34

    Stále mi nejsou jasné cestovní náhrady u FO - vedu PÚ a v zákoníku práce jsou uváděni všude pouze zaměstnanci.
    Mám také nárok na zahraniční stravné podle tabulek (např. rusko 45 EUR na den) + kapesné (40% ze stravného) a také na tuzemské stravné? Nebo si vše můžu dát do výdajů i kdyby to bylo víc než těch 45 EUR? Musím to dokladovat ( v případě že použiji těch 45 EUR na den) za co jsem je utratil? A co když jsem tolik neutratil ?
    A jak to zaúčtuji v PÚ???? Prosím pomozte.

    • 9. 3. 2007 8:32

      L. (neregistrovaný) 213.250.194.---

      Re: cestovní náhrady u FO
      >Stále mi nejsou jasné cestovní náhrady u FO - vedu PÚ
      >a v zákoníku práce jsou uváděni všude pouze
      >zaměstnanci.
      >Mám také nárok na zahraniční stravné podle tabulek
      >(např. rusko 45 EUR na den) + kapesné (40% ze stravného)
      >a také na tuzemské stravné? Nebo si vše můžu dát do
      >výdajů i kdyby to bylo víc než těch 45 EUR? Musím to
      >dokladovat ( v případě že použiji těch 45 EUR na den) za
      >co jsem je utratil? A co když jsem tolik neutratil ?
      >
      >A jak to zaúčtuji v PÚ???? Prosím pomozte. Něco najdete §24písm.k)odst.2..........

    • 9. 3. 2007 8:53

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: cestovní náhrady u FO
      >>Stále mi nejsou jasné cestovní náhrady u FO - vedu PÚ
      >>a v zákoníku práce jsou uváděni všude pouze
      >>zaměstnanci.
      >>Mám také nárok na zahraniční stravné podle tabulek
      >>(např. rusko 45 EUR na den) + kapesné (40% ze
      >>stravného)
      Ano.
      >>a také na tuzemské stravné?
      Jen při tuzemských cestách, které trvají déle, než 12 hodin v kal. dni.
      Nebo si vše můžu dát do
      >>výdajů i kdyby to bylo víc než těch 45 EUR?
      Do daňově uznatelných výdajů jen 45 EUR.

      Musím to
      >>dokladovat ( v případě že použiji těch 45 EUR na den)
      >>za
      >>co jsem je utratil? A co když jsem tolik neutratil ?

      Nemusíte dokladovat, za co jste je utratil. Uděláte si vyúčtování stravného při ZSC a vyplatíte si příslušnou částku.

      >>A jak to zaúčtuji v PÚ???? Prosím pomozte. Něco
      >>najdete §24písm.k)odst.2..........

      Dejte to na 512.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).