Hlavní navigace

Minimální základ daně ANO nebo NE

  • (neregistrovaný) 83.208.165.---

    7. 3. 2007 10:28

    Žena na MD, pobírající rodičovský příspěvek, si přivydělala na autorských honorářích za 2 měsíce 12 tis. hrubého.
    Vztahuje se na ni minimální základ daně za dva měsíce nebo ne? Podle mě nemusí podávat ani daňové přiznání, nám pravdu?
    Jak to bude s Přehledem pro zdravotní pojišťovnu a sociálku?
    Díky moc za odpovědi.

    • 7. 3. 2007 16:03

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Minimální základ daně ANO nebo NE
      >Žena na MD, pobírající rodičovský příspěvek, si
      >přivydělala na autorských honorářích za 2 měsíce 12 tis.
      >hrubého.
      >Vztahuje se na ni minimální základ daně za dva měsíce
      >nebo ne?

      MZD se na ni nevztahuje - viz § 7c/4/b zákona o daních z příjmů.

      Podle mě nemusí podávat ani daňové přiznání,
      >nám pravdu?

      Náte pravdu:-)

      >Jak to bude s Přehledem pro zdravotní pojišťovnu a
      >sociálku?

      Teoreticky by měla odvést ZP, ale jak se to zdrav. pojišťovna dozví, jestli měla příjmy, když nebude podávat DP? Riziko zvažte sami. Pojistné by nebylo až tak vysoké: 40% výdajů, zisk 7.200,-, z toho polovina je 3.600,- (vyměřovací základ). Pojistné tedy ve výši 450,- Kč.

      >Díky moc za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).