Hlavní navigace

daň z příjmů fyz. osob - min.zákl.daně??

  • (neregistrovaný) 85.70.118.---

    6. 3. 2007 7:41

    Dobrý den. Můj manžel v r. 2006 začal podnikat od února jako hlavní činnost a odváděl minimální platby soc. a zdrav. pojišťovnám. Vedl si daňovou evidenci. Po odečtení výdajů od daň. příjmů je v záporu.
    Nyní studuju zákon Daně z příjmů a jsem stále ve větším šoku. Nerozumím vůbec § 7b. Je možné, že musí platit daň, i když má ztrátu? Týká se každého běžného podnikatele, že musí platit daň z minimálního základu daně? Může mi někdo říct jednoduše, koho se v daň. přiznání týká položka č. 43 - Minimální základ daně?

    Dále náš kamarád má stejný dotaz, ale začal podnikat v září. Má jen příjmy 53 000 (výdaje minimální 1200). Může si uplatnít výdaje paušálem? Patří do kategorie 50%. Podnikání má jako hlavní činnost a též si platil min. pojistné soc. a zdravotní, daňová evidence.

    Děkuji (hl dotazy: minimální základ daně a výdaje paušálem)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).