Hlavní navigace

Právní rada - Maringotkat?

• (neregistrovaný) 80.188.23.---

5. 3. 2007 15:21

Dobrý den, před 5 roky jsem koupil marigotku od pana H., která stála na pozemku naší společné známé paní J. Pan H. ji zde přivezl před mnoha lety a umístil v dolní části zahrady ve svažitém, těžko přístupném terénu. Koupě proběhla pouze předáním hotovosti. Paní J. nám pak pronajímala část zahrady za symbolickou cenu - byla ráda, že se o část zahrady někdo stará.. Paní J. však loni pozemek prodala a nový majitel nás požádal, abychom do 31.5. vyklidil z jeho pozemku veškerý majetek. Maringotka však již nelze odtáhnout, za ta léta zde vyrostly stromy, navíc je za ta léta nepojízdná. Možná leda nějakým jeřábem. Můj dotaz zní: Může mě nový majitel nějak sankcionalizovat, když mu zde maringotku nechám? Nic jsem nikdy nikomu nepodepisoval, vše bylo jen ústní dohodou na dobré slovo. Děkuji Vám za radu a hezký den

• 6. 3. 2007 9:55

právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

Re: Právní rada - Maringotkat?
      Při prodeji pronajaté věci (nebo její části) nájem přechází, ovšem smlouva o nájmu by měla být písemná. Pokud Vám vlastník pozemku bude bránit ve vstupu na jeho pozemek, musíte ho žalovat (a doložit právo vstupu, t.j. nájem části pozemku). Nedoložíte-li právo nájmu, užíváte jeho pozemek bez právního důvodu a on Vás může žalovat na vyklizení. Uspěje-li a Vy maringotku nevyklidíte, budete k vyklizení donucován pokutami; nebudete-li je platit, přijde k Vám exekutor. Vlastník pozemku nemůže sám o sobě Vaši maringotku vyklidit či odstranit; samozřejmě prokážete-li, že je Vaše... Takže chce to smlouvy a písemné...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).