Hlavní navigace

přílohy k SZM

  • (neregistrovaný) 85.71.102.---

    4. 3. 2007 12:03

    Prosím o radu, přikládáte k přiznání manžela kopie potvrzení o zd. příjmech, živ. poj...... manželky a naopak? A ještě jeden dotaz. Manžel byl leden - únor nemocný v ochranné lhůtě. Potvrzení od nového zaměstnavatele má od března do prosince 06. Musí být nějaké potvrzení nebo prohlášení o nemoci za leden a únor? Musí také dodanit opočty na penzijní připojištění v minulých letech, když ho zrušil? Našla jsem tu, že se to uvádí do §10. Tak tam uvedu jako název příjmu - penzijní připojištění? Omlouvám se za primitivní dotaz.

    • 4. 3. 2007 15:38

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: přílohy k SZM
      >Prosím o radu, přikládáte k přiznání manžela kopie
      >potvrzení o zd. příjmech, živ. poj...... manželky a
      >naopak?

      Nemusí se to, jak psala MF Dnes přikládat, ale může se tím předejít výzvě ze strany FÚ. I když tu výzvu bych očekával jen v případě rozdílných FÚ s ohledem na rozdílná bydliště manželů. Pokud máte stejné bydliště a stejné příjmení tak to bude dělat jedna osoba. :-))

      A ještě jeden dotaz. Manžel byl leden - únor
      >nemocný v ochranné lhůtě. Potvrzení od nového zaměstnavatele
      >má od března do prosince 06. Musí být nějaké potvrzení
      >nebo prohlášení o nemoci za leden a únor?

      Podle mého názoru to žádný zákon neukládá. Ale pečlivý úředník může vyzvat k doložení "nepříjmu" a tomu se lze vyhnout čestným prohlášením, že byl nemocný a neměl příjem.


      Musí také
      >dodanit opočty na penzijní připojištění v minulých
      >letech, když ho zrušil? Našla jsem tu, že se to uvádí do §10. Tak tam uvedu jako název příjmu - penzijní
      >připojištění?

      Třeba porušení podmínek na odpočet penzijního pojištění.

      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).