Hlavní navigace

Spoluprac.osoba - letos bez příjmů....

  • (neregistrovaný) 194.213.221.---

    4. 3. 2007 10:53

    Prosím o radu. V loňském roce podával poplatník přiznání a část příjmů napsal na spolupracující manželku. Letos má příjmy menší, nebude třeba je rozdělovat. Musí manželka, která platí pouze soc.+zdrav. podávat nějaké čestné prohlášení, že neměla příjmy? a mohli by spolu udělat společné zdanění i přesto, že ona žádné příjmy nemá a není ani na mateřské dovolené? Základ daně u manžela bude cca 170 tis. Moc děkuji všem....

    • 4. 3. 2007 13:10

      annonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Spoluprac.osoba - letos bez příjmů..
      Rozdělte pouze tolik, aby uplatnila soc. a zdrav. pojištění. Nemusíte rozdělovat ve stejném poměru jako vloni. Pouze pozor na to, aby manželka nemusela odvádět daň z min. základu daně. Pokud nemá jiné příjmy , pak rozdělit tak, aby příjmy podle § 7 ve zdaňovacím období 2006 nebyly vyšší než 15 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).