Hlavní navigace

Spolupracující osoba

  • (neregistrovaný) 89.102.148.---

    4. 3. 2007 10:06

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat - při podání DP rozděluji na spolupracující osobu (manželku) 40 % z celkového příjmu a potřebuji vědět zda mám vypočítat P a V celkově a poté teprve na manželku rozdělit nebo rovnou P a V rozdělit dle výše uvedených procent. A v tomto případě musím za každého zaplatit povinnou daň?
    Děkuji za odpověď.

    • 4. 3. 2007 13:20

      annonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Spolupracující osoba
      Celkové příjmy a výdaje uvedete ve svém DP v příloze č. 1
      a to např. :

      Příjmy ř. 101 1000000,00
      Výdaje ř. 102 500000,00
      40 % podíl na manželku:
      příjem ř. 107 400000,00
      výdej ř 108 200000,00

      Váš ZD § 7 ř. 113 300000,00
      ---------------------------------------------------
      Manželka uvede
      příjem na ř. 109 400000,00
      výdej na ř. 110 200000,00
      ZD manželky ř. 113 200000,00
      ------------------------------------------------------
      Údaj z ř. 113 se přenese na ř. 37 DP.
      Minimální základdaně se vztahuje jak na poplatníka, tak i na spolupracující osobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).