Hlavní navigace

Kam zařadit zúčtování kladných úroků ?

  • (neregistrovaný) 89.102.54.---

    3. 3. 2007 19:31

    Nejsem plátce DPH a nevím kam zařadit v daňové evidenci kladné úroky. e to příjem daňový, nebo nedaňový?

    Děkuji za informaci

    • 3. 3. 2007 19:34

      Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

      Re: Kam zařadit zúčtování kladných úroků
      Úroky jsou příjmem podle §8. Takže vy to vlastně musíte evidovat jako příjem nedaňový, protože to, co vám vyjde z vašich zápisů v DE, je základ daně dle §7 (živnost). Ty úroky si evidujte tak, abyste si je dokázal bez problémů vysčítat a uvést do přiznání jako příjem z kapitálového majetku dle §8.
      Upřímně řečeno, připadá mi to jako nesmysl, protože úroky z téhož bankovního účtu jsou normálně výdajem dle §7, ale prostě je to tak, úroky patří pod §8 - už léta letoucí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).