Hlavní navigace

roční zúčtování u bývalého zaměstnance

• (neregistrovaný) 89.176.188.---

3. 3. 2007 16:52

dobrý den
    Mám dilema jak správně zaúčtovat přeplatek z ročního zúčtování u bývalého zaměstnance, pracoval u nás do 31.12

Máme Money

Jedna varianta jak to zatím mám jsem mu vytvořila mzdu za únor, kde má samé nuly a jen v políčku přeplatek dpfo jsem zadala přeplatek,
    Vstoupilo mi to zaúčotvání mezd, celkového přehledu výplat a taky se mi poníží odvod daně na fú + se mi dobře navede roční vyúčtování závislé, které budu dělat příští rok
    Jen se mi zobrazuje v přehledu pro zdravotní pojištovnu, ale to se mi taky podařilo nějak vyřešit, prvně jsem udělala výplatu zaměstnancům, vytiskla sestavy a pak přidala jeho.
    Asi možná bude problém,že se mi pak zobrazí špatný počet zaměstnanců v daném měsíci ve vyúčtování závislé co budu dělat za rok.

Druhá varianta co mě napadla je jen vytvořit závazek, nevytvářet nic ve mzdách, ale nezobrazí se mi ve vyúčtování vyplacených mezd, neponíží odvod na fú a příští rok ve vyúčtování závislé činnosti, nebude taky správná částka - bude zde více ručních oprav.

Ale nevím co je lepší a správné jak řešíte výplatu přeplatku z ročního zúčtování?
    Vedete to cestou přes výplaty nebo úplně mimo?

vůbec nevím

díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).