Hlavní navigace

Otcovská a minimální ZP

  • (neregistrovaný)

    9. 8. 2019 15:15

    Dobrý den,
    prosím o konzultaci. Zaměstnanci se minulý měsíc narodilo dítě, bral si volno na otcovskou poporodní péči a zařídila jsem mu žádost u OSSZ na dávku otcovské popor. péče. Je zaměstnaný na minimálku. Řeším odvod zdravotního pojištění. Co jsem si načetla, tak z hlediska zákoníku práce se v podstatě jedná o neplacené volno a je třeba doplatit ZP do minimální výše nebo musí zaměstnanec požádat u zaměstnavatele na dobu poporodní péče o rodičovskou dovolenou a zaměstnavatel musí na tuto dobu (tj. 5 pracovních dní) zaměstnance na zdrav. pojišťovně nahlásit na rodičovskou dovolenou a pak ho zase z rodičovské odhlásit. Vzhledem k tomu, že zaměstnanec si nepožádal o rodičovskou dovolenou a už jsme propásli termín oznámení ZP, tak jsem se rozhodli jít cestou "neplaceného volna".
    Postup v Personalistice v Pohodě:
    - v záložce "Nepřítomnost" nastavena "Otcovská poporodní péče"
    - v záložce "Daně a pojistné" nastaveno "Platit doplatky do min. zdrav. poj." - při neplaceném volnu by doplatek měl celý platit - zaměstnanec, ale domluvili jsme se se s ním na klasickém poměru 1/3 zaměstnanec a 2/3 zaměstnavatel.
    - v záložce "Čistá mzda" doplněna částka pro min. vyměřovací základ pro ZP

    Je tento postup možný?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).