Hlavní navigace

Přenesená DPH za výrobu kovové konstrukce

  • (neregistrovaný)

    13. 6. 2019 12:00

    Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu: vystavila jsem fakturu za výrobu ocelové konstrukce schodů ,cena bez DPH 500 000,-Kč a účtovala jsem i DPH.Ozval se odběratel,že by faktura měla být vystavena v režimu PDP a kód č.13.Myslíte že má pravdu?
    Podle mně patří pod kód 13 kov jako materiál,ale ne jako výrobek z něj.
    Děkuju Pavla

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2019 12:36

      Jana N. (neregistrovaný)

      V příloze č. 6, jsou nejen materiály, ale také hodně výrobků, prostudujte

    • 17. 6. 2019 11:58

      Jana 1 (neregistrovaný)

      Dávám vše s DPH, odběratel se nikdy neozval, jenom v roce 2016 jsme měli asi 4 faktury s přenesením. Po všech možných dotazech a konzultacích ,mi doporučili dotaz na FU za 10.000,-, já se nakonec dohodla pro přenesení s odběratelem a daňovým poradcem a text tak ,aby odpovídal kodu nomenklatury 7308. .Živnost máme zámečnictví a další živnost máme ocelové konstrukce ( konstrukce je dost velký pojem a né všechny patří do přenesení) Od té doby fakturuji s DPH - zámečnická výroba. Z vašeho dotazu vyplívá obava odběratele si uplatnit odpočet, zákon umožňuje když je shoda na obou stranách tak se to bere jako přenesení,ale tam jde černý Petr za vámi,protože je to potřeba odůvodnit. Proto já v r.2016 vše vypisovala na faktury (zdůvodnila přenesení) ikdyž byla mezi námi shoda. Byl v tom a je v tom strašný zmatek, vždyť to je strašně moc případů a za jeden dotaz - 10000,-Kč ? Ti kdo mají na stránkách fin.správy uvedeny příklady,které si jich přímo týkají mají vyhráno,ale co my ostatní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).