Hlavní navigace

Nesražené SP

  • (neregistrovaný) 83.208.5.---

    10. 6. 2019 12:57

    Dobrý den, stalo se nám, že jsme omylem zaměstnanci od ledna nesráželi a neodváděli SP (ani za zaměstnance, ani za zaměstnavatele), takže byly špatně i daně. Zeptám se-můžeme dlužné částky srazit bez souhlasu zaměstnance? Samozřejmě nabízíme splátky, je to celkem velká částka. A ještě bych se chtěla zeptat, jestli je někde v zákoně řešeno, že musí zaměstnec toto doplatit, i když je to chyba zaměstnavatele? zaměstnanec se tím ohrazuje.
    Děkuji moc za Vaše rady

    • 10. 6. 2019 17:20

      J (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Zákoník práce § 147
      (1) Zaměstnavatel smí srazit zaměstnanci [§ 146 písm. a)] jen
      a) daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti,
      b) pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na všeobecné zdravotní pojištění,