Hlavní navigace

odstupné a exekuce

  • (neregistrovaný) 88.103.126.---

    7. 6. 2019 10:02

    Dobrý de,
    zaměstnanec, který má exekuci dostal výpověď s nárokem na 3 měsíční odstupné
    Jeho pracovní poměr skončil 31.5.2019. Odstupné mu bylo vyplaceno jednorázově v měsíci květnu i s normální mzdou. Jaký je postup u nezabavitelných částek v tomto případě?
    Četla jsem spoustu článků, že v měsíci květnu by měla být uplatněna základní nezabavitelná částka 4x (1x za květen+3x za každý měsíc odstupného). Ale nikde oficiální výklad není.

    Děkuji

    • 7. 6. 2019 10:17

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Rozsudek Nejvyššího soudu ČR ze dne 1. prosince 2016, sp. zn. 21 Cdo 853/2016
      Základní nepostižitelná částka podle ustanovení § 278 OSŘ se od odstupného neodečte jen jednou, ale tolikrát, kolik násobků průměrného výdělku odstupné poskytnuté zaměstnanci představuje. Tuto skutečnost by měl zaměstnavatel uvést v zápočtovém listě.