Hlavní navigace

vyuctovani daně z příjmů

  • (neregistrovaný) 94.143.172.---

    10. 5. 2019 6:25

    Dobry den. Mam novy ucetni program, v kterém jsem dělala vyučování daně zaměstnancům. Vyšel mi preplatek, který jsem zapocetla oproti vypočtené záloze na dani z příjmů za zaměstnance tentýž měsíc. Mám tu ale pár zaměstnanců, kterým jsem dělala vyúčtování mimo tento program, protože iz nejsou našimi zaměstnanci od ledna letošního roku a vyšel jim preplatek, který jsem jim hotové vyplatila. Jak toto spravne zauctovat? Mám si udělat vnitřní předpis na tuto částku a 341 oproti zaměstnancům, nevím totiž jak jinak tento preplatek do účetnictví dostat.

    • 10. 5. 2019 16:49

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Měla jste těmto zaměstnancům provést roční zúčtování přímo ve mzdovém programu, i když už tito zaměstnanci nejsou v pracovním vztahu. Roční zúčtování se musí dostat do mzdového listu, stejně jako jeho výpočet.

      Zákon o daních z příjmů § 38j
      (2) Mzdový list musí pro účely daně obsahovat
      h) údaje o výpočtu daně a provedeném ročním zúčtování záloh a daňového zvýhodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).