Hlavní navigace

Práce v účetní firmě - jste spokojeni?

  • (neregistrovaný)

    26. 4. 2019 7:34

    Dobrý den, ráda bych se s někým poradila. Až dosud jsem vždy pracovala jako zaměstnanec ve výrobních firmách. Nyní pracuji 10 let u jedné středně velké firmy jako účetní. Samotná práce mě baví, ale tak nějak cítím, že potřebuji změnu. Také se mně nelíbí, že mi často vedení firmy často neposkytuje všechny informace, které pro svoji práci potřebuji (někdy mi něco podstatného prostě zapomenou sdělit a někdy mám pocit, že mi neřeknou naschvál úplně všechno).
    Nyní jsem dostala nabídku pracovat jako účetní v účetní firmě. Podrobnosti zatím žádné nevím, v pondělí jdu na pohovor.
    Jaké máte zkušenosti s prací v účetní firmě? Jste spokojeni?
    Děkuji za Vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 4. 2019 13:45

      jaana (neregistrovaný)

      Dobrý den, pracovala jsem v účetní firmě cca 4 roky. Podle mých zkušeností - jako účetní přímo ve firmě se toho dozvíte mnohem víc, než co se dostane až do účetní firmy. Máte třeba možnost si za jednotlivými odpovědnými osobami zajít a zeptat se, vyžádat si podklady. V účetní firmě znáte od klienta často jen jednu kontaktní osobu - což může být asistentka přinášející doklady a ta nemusí nic vědět. :-)
      Jinak jsem na té práci oceňovala zejména možnost poradit se s kolegy, daňovými poradci a auditory. A dostala jsem se k účtování různých firem - nebylo to pořád dokola nakoupené železo a fakturované konstrukce... 10 let ve výrobní firmě už může být trochu nuda, to chápu. :-)
      Držím palce, určitě si vyberete dobrou práci.

    • 27. 4. 2019 15:27

      pavi (neregistrovaný)

      Dobrý den, moc děkuju za odpověď. No připadám si, že mám teď takovou ponorku. Taky už jsem na pohovoru nebyla spoustu let, snad to zvládnu. Až přijde řeč na výši mzdy, kolik bych si tak mohla říct? Mělo by jít o pozici mzdove učetní v účetní firme. Mzdy dělám teď taky a k tomu ještě pokladnu a cestaky. Myslím, že toho umím dost, ale jsme docela malé město.

    • 28. 4. 2019 17:08

      xxxxxxxxxxxx (neregistrovaný)

      v účetní firmě jsem pracovala 2x, poprvé to bylo po škole, paní majitelka rozdělovala firmy, tak aby se to opravdu za 8hod stíhala (před DPH, se bylo třeba déle), klienti poslouchali...., psal se rok 2003. A proč jsem odešla? Hodně jsem se naučila, ale platila mizerně. Tak po získání 5leté praxe jsem odešla. Pak jsem ještě jednou pracovala v účetní firmě, tam se střídali účetní jak na běžícím páse, měli brigádníky, které nikdo nekontroloval, a já tam přišla 1.3., dostala jsem 17firem, nebyly z přecházejího roku zaúčtované banky, salda v totálním nepořádku a mysleli si, že to já spasím. Firmy jsme dostávala stylem, že mi přistál šanon na stalo a mám další firmy, do konce zkušebky jsem odešla. Nemusí to být všude stejné, doklady můžete dostávat pozdě, já už bych nikdy nešla do účetní firmy, ale to je můj názor.

    • 30. 4. 2019 9:56

      HTML

      souhlasím s xxxx ještě jsme měli omezený net, nešlo se podívat na potřebné stránky. Málo peněz, hodně práce.
      Když se podívám na dnešní inzeráty, nabízí mnoho práce, kterou si cení za 100 Kč na hodinu. To je opravdu jen pro odvážné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).