Hlavní navigace

Chybějící peníze v pokladně s.r.o.

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2019 7:40

    Chystám se přebrat jednu firmu, které chybí v pokladně cca pul milionu. Na pokladně ty peníze jakože jsou, ale realne zam nejsou. Za 15 let existence to nikoho prý nezajímalo na kontrole. Dá se to nějak rozumňe vyřešit? Nebo můžu sro převzít bez pokladny a začít tak s “nulou”?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2019 17:45

      Eva M.

      Jak to myslíte, že přebíráte firmu?
      1) Přebíráte fyzicky pokladnu? Pak to je průs**, to je vám asi jasné.
      2) Kupujete to s.r.o.? - pak ať si původní společníci tu fiktivní pokladnu nechají a vám to prodají bez pokladny.
      3) Přebíráte "jen" účetnictví? Trvejte na fyzických inventurách, které jsou ze zákona povinné - a ať jsou tam podepsaní odpovědní lidé.

    • 25. 4. 2019 10:19

      DaDa (neregistrovaný)

      Ano právě budu kupovat s.r.o.. takže když mi prodají firmu bez pokladny, to znamena že historie účetnictví a historie pokladny zůstává u nich a já z účetního hlediska začínám s nulou?

      Omlouvám se na nesrozumitelnostu. Jsem v tomto naprostý amatér.

    • 22. 4. 2019 20:57

      T. (neregistrovaný)

      Nebudu se vyjadřovat k tomu, že prakticky je něco jiného než účetně, to by byla sebevražda.

      Jako účetní, která není pokladní, bych účtovala na základě pokladní knihy. V případě, že pokladní kniha by mi nebyla poskytnuta, tak bych požadovala soupis příjmů a výdajů pokladní hotovosti. Pokud bych byla i pokladní, tak bych trvala na založení pokladny č. 2, která by odpovídala skutečným pohybů a zůstatkům. Za původní pokladní knihu (č. 1) ať si zodpovídá někdo "zodpovědnější".

      Třeba mají trezor, na který zapomněli, a mají tam právě ten rozdíl, který se zdá být jako manko. Ale na držení hotovosti také existují zřejmě limity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).