Hlavní navigace

Cizinec se zaměstnaneckou kartou-chyba termínu

  • 18. 4. 2019 20:42

    Zdravím všechny, zkouším zda se tu nenajde účetní nebo personalistka, která rozumí zaměstnávání cizinců na zaměstnanecké karty…stala se mi taková věc, že jsme nabídli v rodinné firmě místo 2 lidem, Ukrajincům, byli v ČR na zam. kartu, pracovali jinde, podali výpověď a požádal na MVČR o změnu. Jeden hned dostal termín, měl přijít za asi 2 týdny a hned mu vystavili novou kartu s novým pobytem a bylo mu sděleno, že je vše v pořádku a může začít pracovat. Druhý měl ještě doložit jeden dokument, takže řízení se posunulo, termín nedostal a čeká až mu přijde poštou výzva s termínem. Toho prvního jsem v den vydání karty nahlásila na ÚP, hned i na VZP a sociálce, týden již chodí normálně do práce…NICMÉNĚ dnes si na poště vyzvedl oficiální dopis s rozhodnutím. Datum rozhodnutí je VČERA a tedy jsem ho všude přihlásila o několik dní dříve. Bojím se, aby z toho nebyl nějaký malér, že začal o těch pár dní dříve, ale úřednice mu vyloženě řekla po vystavení karty řekla, že vše v pořádku a může nastoupit. :roll: :roll: Ten druhý stále nenastoupil… čeká na dopis, ještě to není 60 dní od dodání všech podkladů a kartu má stále původní. Už na začátku mě zarazila odlišnost postupu, oba měli shodného původního zaměstnavatele a doložil zcela totožné podklady…ale byla jsem ráda, že alespoň jeden prošel přes úředníky bez větších průtahů.

    Budu moc ráda za radu, praktickou zkušenost…předem moc a moc děkuji

    Přemýšlím co dělat, jestli na VZP a sociálce podat změnu data nástupu nebo jen na ÚP podat oprav…ale zase na druhou stranu se bojím, že třeba jen na chybu zbytečně upozorním…případně to prostě nechat být.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).