Hlavní navigace

Přijetí služby z USA s DPH a s EU DIČ

• (neregistrovaný) 81.200.51.---

12. 4. 2019 23:21

Dobrý den,

objednal jsem si od Googlu službu, kterou jsem platil kartou včetně TAX (DPH 21%). Google obvykle za služby generuje faktury elektronicky až na začátku měsíce následujícího po měsíci, ve kterém došlo plnění. Na této faktuře je uvedena i DPH 21% a DIČ začíná písmeny EU (EU372000041), tj. Google zřejmě účtuje DPH ve zvláštním režimu a odvádí DPH v EU. Na faktuře je také uvedena adresa Googlu v USA (nikoliv Irsko). Já jsem identifikovaná osoba.

Pokud by faktura (i tedy moje platba) byla bez DPH, tak vím, že bych zřejmě v daňovém přiznání vyplnil částku daňového základu na ř. 5 a samodoměřil a odvedl DPH.

Moje otázka zní, zda s ohledem na to, že faktura je s DPH, kterou jsem již zaplatil Googlu, je potřeba ji někde v daňovém přiznání ještě uvádět? Pokud ano, na kterém řádku?

Jako identifikovaná osoba předpokládám nemám nárok na odpočet, na druhou stranu mi přijde nesmysl platit DPH dvakrát.

Osobně si myslím, že mě Google fakturoval jako neplátce, jako by Google byl osoba usazená v ČR. Tj. jako kdybych jako neplátce přijal službu od plátce. Pak mě ale mate ta Kalifornská adresa na faktuře a ne CZ DIČ.

Děkuji za radu