Hlavní navigace

10. platová třída dle 564/2006 Sb.

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

5. 4. 2019 8:33

Dobrý den, prosím Vás o radu - přihlásila jsem se do výběrového řízení na místo, které je v 10. platové třídě (platové zařazení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů.

Doposud jsem v tomto sektoru nikdy nepracovala. Vždy jsem pracovala vždy jako zaměstnankyně v soukromém sektoru a zařazování do platových tříd neznám.
    Prosím, můžete mi poradit jaký plat bych mohla očekávat? Je mi 42 let a mám 2 děti (s každým jsem byla 3 roky doma), mám střední odbornou školu s maturitou a po celou dobu jsem pracovala v oboru, i když v soukromých firmách.
    Zaměstnanci ve veřejných službách jsou tedy zařazeni do platových tříd. K tomu pobírají ještě třeba nějaký osobní příplatek? Nevíte?

Děkuji.

• 5. 4. 2019 9:56

III (neregistrovaný) 46.227.168.---

Tak především od 1.1.2018 bylo NV č. 564/2006 Sb. zrušeno a nahrazeno NV č. 341/2017 Sb.
      Zaměstnanci jsou zařazování do platových tříd, ovšem platové tabulky jsou různé, např. pro zdravotníky nebo pracovníky v sociálních službách platí jiná stupnice, než např. pro zaměstnance dle § 303 zákoníku práce.
      Takže prvně musíte zjistit dle § 5 NV č. 341/2017, do které přílohy (tabulky) patříte. Když to vezmu, že byste patřila do přílohy č. 2 , tak v 10. platové třídě je rozpětí 19.760 - 29.740 podle délky praxe (od 1 roku až nad 32 let odborné praxe).
      Takže u vás, pokud jste vždy pracovala v oboru a máte 2 děti (celkem lze započítat max. 6 let péče o dítě), bych odhadla rozpětí max. do 23 let praxe, z čehož ale bude odečtena doba 3 roků za neplnění vzdělání (předepsané je vysokoškolské), takže by to byl přibližně 8. - 9. platový stupeň což činí cca 25.620 - 26.600 Kč.
      Většinou, po prokázání dosahování dobrých pracovních výsledků , může být přiznán osobní příplatek. Ale to je velmi individuální.

• 5. 4. 2019 14:02

MS (neregistrovaný) ---.mubph.cz

Bude hodně záležet na tom, jak bude zaměstnavatel pohlížet na Vaši praxi a v jakém rozsahu Vám ji započítá. Pokud jste ale byla na MD a RD 6 let, budete minimálně v 5. platovém stupni ( u výše uvedené tabulky je to 22.940 Kč).

Pro zápočet praxe bude zaměstnavatel posuzovat Vaši praxi podle toho, zda šlo o výkon práce, pro kterou jsou potřebné znalosti stejného nebo obdobného zaměření jako pro výkon požadované praxe - tzn. pokud jste byla dosud vždy účetní a nastupujete opět jako účetní, je pravděpodobné, že Vám bude praxe započítána v plném rozsahu.

Osobní příplatek se často přiznává až po zkušební době. Jeho maximální výše je 14.820 Kč, ale ve skutečnosti se v případech, které znám já, pohybuje v řádech jednotek tisíc.