Hlavní navigace

Prohlášení - mateřská a DPP

  • (neregistrovaný)

    13. 3. 2019 14:02

    Dobrý den, moc prosím o radu. V roce 2018 jsem do května byla na RD s jedním dítětem, od května pak na MD s dalším a následně zase RD. Mezi MD a RD jsem čerpala nevyčerpanou dovolenou, za to jsem měla příjem, z kterého mi byla stržená daň a uplatněna sleva na poplatníka. Byl to v tomto zaměstnání můj jediný příjem. Na začátku roku jsem zde podepsala Prohlášení k dani.
    V srpnu a září jsem byla na brigádě na DPP u jiného zaměstnavatele, zde jsem podepsala na tyto dva měsíce Prohlášení.
    Budu si zpracovávat přiznání sama, dostala jsem Potvrzení o zdanitelných příjmech od mého zaměstnavatele, kde jsem na rodičovské dovolené. A je tam napsané, že mám podepsané prohlášení na celý rok 2018, měsíce 1-12, zúčtováno pak v měsících 10-12.
    Od zaměstnavatele kde jsem byla na DPP mám Potvrzení o zdanit. příjmech, že jsem podepsala prohlášení na 8 a 9 měsíc roku 2018. Vím, že se nedá podepsat prohlášení u dvou zaměstnavatelů, ale ve svém zaměstnání jsem v měsíci 8 a 9 příjem neměla.
    Neměla bych si nechat přepsat Potvrzení o zdanit. příjmech svého zaměstnavatele tak, že tam bude podepsáno jen na měsíce 1-7 a 10-12?
    Moc vám děkuji, Katka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).