Hlavní navigace

Názor k dotazu Sazba DPH od PEHA77 - Re: Sazba DPH >>Dobrý den, prosím o radu ohledně...

  • 11. 2. 2019 10:16

    PEHA77 (neregistrovaný)

    Re: Sazba DPH
    >>Dobrý den, prosím o radu ohledně výše DPH. Stavební
    >>firma má klienta, kterému bude provádět interiérové
    >>práce v bytě do 120m2. Klient je ale vlastníkem
    >>několika
    >>bytů v tomto domě a byty včetně toho, který bude
    >>firma
    >>rekonstruovat, pronajímá. Fakturace je samozřejmě na
    >>klienta, ne na nového nájemce. Lze v tomto případě
    >>použít sníženou sazbu DPH 15%? Děkuji a přeji hezký
    >>den.
    >>PEHA7
    >>
    >
    >Vlastník bytu je nebo není plátce DPH?
    >
    >Co znamená "interiérové práce" v bytě? Spadají tyto
    >práce do vymezení § 48 ZDPH?
    >
    >Pokud plátce není a provedené práce spadají do § 48 -
    >pak 15% DPH.
    Děkuji Maxx
    >
    >Na stránkách financnisprava - najdete určitě nějaké
    >podklady k uplatňování DPH ve stavebnictví.