Hlavní navigace

Názor k dotazu penzijní připojištění x mzd.list od om - Re: příloha? >>>>Dobrý den, prosím o radu.>>>>Pokud zaměstnavatel bude...

  • 8. 2. 2019 10:51

    om (neregistrovaný)

    Re: příloha?
    >>>>Dobrý den, prosím o radu.
    >>>>Pokud zaměstnavatel bude zaměstnanci přispívat na
    >>>>penz.připojištění, musí toto být evidováno ve mzdovém
    >>>>listu nebo nemusí?
    >>>>Děkuji.
    >>>
    >>>Pokud budeme považovat tento příspěvek za mzdu, tak
    >>>ano
    >>>ZDP § 38j / 2 / f / 2.
    >>>
    >>>Uvádět by se mělo u jednotlivých zaměstnců ve
    >>>mzdových
    >>>listech hlavně kvůli sledování, zda příspěvek
    >>>poskytovaný zaměstnavatelem nepřekročuje limity,
    >>>stanovené v
    >>>ZDP § 6 odst. 9) písm. p)
    >>
    >>A pokud nebudeme uvádět na mzdovém listu, ale
    >>příspěvek nepřekročí 50000?
    >>Děkuji.
    >
    >
    >Sama eviduji platby příspěvků zaměstnavatele na
    >životní pojištění a penzijní připojištění (ne předpisy
    >plateb) jak ve mzdovém listu zaměstnanců, tak ještě tisknu
    >po konci roku ke mzdovému listu další relevantní
    >přehledy. Na druhou stranu neuvádím do mzdového listu např.
    >příspěvky na stravenky.
    >
    >Najděte si článek "Jaké příjmy patří do mzdového listu
    >zaměstnance a účetní o nich obvykle neúčtují". Asi
    >nebudu sama, kdo se všemi závěry ve článku nebude
    >souhlasit ale obávám se, že v budoucnu nás něco podobného
    >bude čekat. Zatím vidím rozpor v tom, že ne vše, co je u
    >zaměstnance od daně z příjmu osvobozené, je mzdou a má
    >tedy být uváděno do mzdového listu (viz. ZDP § 38j / 2
    >/ f / 2.)
    >Lze vyřešit případně přílohou k mzdovému listu? Děkuji za trpělivost. V předchozích letech se to ve firmě nějak neřešilo...