Hlavní navigace

Povinnost evidence denních tržeb x EET

  • (neregistrovaný)

    16. 1. 2019 20:50

    Prosím, máme restauraci a samozřejmě zavedené EET. Musím ještě nějak jinak vést denní evidenci tržeb (papírově) nebo FÚ stačí, že tržby jsou v elektronické podobě v počítači? Lze vedení EET považovat za jinou evidenci stanovenou zákonem? Dle mého ano. Děkuji za názory.


    DŘ § 97 Záznamní povinnost
    (1) Daňový subjekt, který v rámci své podnikatelské nebo jiné samostatně výdělečné činnosti uskutečňuje platby v hotovosti, je povinen vést průběžně evidenci těchto plateb, pokud nezaznamenává údaje o těchto platbách v jiné evidenci stanovené zákonem.

    • 16. 1. 2019 23:18

      Brabec František (neregistrovaný)

      ne všechno jde do EET
      Zdravím, souhlasím, že EET je jiná evidence stanovená zákonem, ale zatím nezahrnuje všechny hotovostní příjmy (třeba jídlo s sebou, krátkodobé pronájmy, vstupné na představení). Není určeno, že evidovat podle § 97 se musí papírově, ledaže by tak správce stanovil spešl rozhodnutím podle odst. 2.
      Btw. proč je tam vlastně "uskutečňuje" a nikoli "příjímá"? Není ten § 97 nakonec o výdajové straně pokladní knihy místo o evidenci příjmů?