Hlavní navigace

Dodaneni životního pojištěni

• 10

16. 1. 2019 1:17

Dobry vecer, prosim o odpoved na můj dotaz.
    Mam založeno ŽP od března roku 2013. V únoru 2018 jsem provedla částečný vyber., jiz jsem neuplatnila v daném roce úlevu na dani u zaměstnavatele ani mi zaměstnavatel na pojištěni nic nepřispívá. V březnu 2018 smlouva dovršila 5 let a v dubnu 2018 jsem dovrsila 60 let veku. Vyber byl uskutečněn o mesic dříve nez smlouva dovrsila 5 let. V pojišťovně mi bylo sděleno , ze nebudu muset dodáňovat vzhledem k tomu, ze v roce vyberu dovršim 60 let . Byla jsem tedy vcelku v klidu. Náhodné jsem vsak zjistila, ze to nemusí byt úplná pravda a nemohu se nikde dopidít jak to vlastne je.
    Pokud budu muset dodáňovat "vzivote jsem to nedělala , jsem cely život zaměstnanec" můžete mi prosim sdělit postup. Dle meho zkoumání pokud nebudu brát v potaz věkovou hranici 60 let a nějaké výjimky, mela bych dodánit rok 2015 úleva uplatněna v 2016 a rok 2016 úleva uplatněna v roce 2017. V roce 2018 už jsem úlevu neuplatňovala. Jeste by me zajímalo zda lze dodaneni provezt po jiz provedeném zúčtování daně mzdovou účetní zaměstnavatele a dodánit za uvedené dva roky a vycházet z částek , které mi pojišťovna pro úlevu vždy na zacatku roku posílala. Po vyberu jiz samozřejmě nemohu uplatňovat úlevu, to je mi jasné. Nebo budu muset podávat daňove přiznání za příjem celého roku 2018 a mzdova účetní jiz nebude mít povinnost mi provezt zúčtování daně, ale bude mi muset vystavit potvrzeni o výši přijmu za rok 2018? Věděl by mi někdo zodpovědné poradit. Nechci mít opletacky s FÚ. Kdyby byly zaměstnanci pojišťoven dobre proškoleni mohla jsem vyber provezt o měsíc pozdeji a asi by se me týkalo 60+ 60 a mela bych klid, ale takhle nevim . Prosim o radu a předem dekuji

• Žádné názory