Hlavní navigace

Vyúčtování daně zaměstnanci 2018

  • (neregistrovaný)

    11. 1. 2019 11:38

    Dobrý den, mohu poprosit o radu, zaměstnanec si zažádal o vyúčtování daně za rok 2018, kde vypsal, že měl více zaměstnavatelů, ale do 15.2. nedonese potvrzení o zdanitelných příjmech, postup je ten, že vyúčtování neprovedeme? Když si vypíše např. životní pojištění, ale nedonese potřebné dokumenty, tak jej nezahrneme do nezdanitelných základů? Děkuji

    • 11. 1. 2019 11:54

      .. (neregistrovaný)

      Re:Roční zúčtování daně_nedodané doklady
      Ke zpracování RZD
      ZDP § 38ch odst. 3) věta poslední
      .......

      Pokud nedonese zaměstnanec v termínu doklady k zúčtování slev, k zúčtování nezdanitelných částí základu daně a k daňovému zvýhodnění na děti, nelze v RZD uplatnit. Doporučuji ale zaměstnance následně písemně upozornit, že mu dané položky nebyly uplatněny a z jakého důvodu.
      .......

      V Povídání GFŘ zcela dole
      https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2018/sdeleni-pro-platce-dane-ze-zavisle-cinnosti-k-gdpr-9268
      .......