Hlavní navigace

Názor k dotazu PN + OČR? od .. - Re: PN + OČR po konci pracovního poměru Náhrada...

 • 10. 1. 2019 16:22

  .. (neregistrovaný)

  Re: PN + OČR po konci pracovního poměru
  Náhrada mzdy
  Nemáte nárok na náhradu mzdy, kterou vyplácí od 4. dne pracovní neschopnosti zaměstnavatel. Náhrada mzdy přísluší vždy jen zaměstnanci, nikoli bývalému zaměstnanci.

  Nemocenská / nemocnice
  Nemocenské se vyplácí až od 15. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti a vyplácí ho příslušná okresní správou sociálního zabezpečení. Takže ukončení pracovní neschopnosti 14.1.2019, nebudete mít nárok ani na nemocenskou.

  Ošetřování člena rodiny
  Na ošetřování člena rodiny nebudete mít nárok, již nebudete zaměstnaná a nebudete účastníkem nemocenského pojištění.
  Nemá význam si nechávat pro bývalého zaměstnavatele vystavit od lékaře OČR. Pokud ho zaměstnavateli pošlete, vrátí Vám ho a nikdo ho neproplatí.

  Nemocenská / lázně
  Nastoupení dítěte do lázní nebude v 7denní ochranné lhůtě po skončení pracovního poměru. Nebudete mít nárok na nemocenskou. Nemá význam si nechávat pro zaměstnavatele nebo ČSSZ vystavit od lékaře Potvrzení o pracovní neschopnosti. Pokud ho zaměstnavateli či ČSSZ pošlete, vrátí Vám ho a nikdo ji neproplatí.
  ..............................

  Pokud byste se chtěla nechat zaregistrovat jako uchazeč o zaměstnání na Úřadu práce, tak pozor, co budete v žádosti podepisovat. Vše si opravdu pečlivě přečtěte. Aby se vám nestalo, že budete chtít být s nemocným dítětem doma, nedostavíte se na schůzku a budete sankčně vyřazena z evidence. Doba tolerantnosti je již pryč.
  ..............................