Hlavní navigace

Názor k dotazu zpevněné plochy od .. - Re: zpevněné plochy >Dobrý den všem, účtuji příspěvkovou organizaci...

  • 10. 1. 2019 9:45

    .. (neregistrovaný)

    Re: zpevněné plochy
    >Dobrý den všem, účtuji příspěvkovou organizaci a
    >nejsem si jistá jak správně zaúčtovat zpevněnou plochu.
    >Nejprve byli položeny zatravňovací dlaždice, hodnota cca
    >300 tis, tady asi není problém, zařadím do
    >dlouhodobého majetku a odepisovat v 5.sk, Dále byly zpevněny dvě
    >plochy kolem ukazatelů větru hodnota cca 20 tis. Dala
    >bych na drobný majetek, ale někde jsem vyčetla, že dle
    >stavebního zákona se to považuje za stavbu bez ohledu
    >na výši ceny a jde na účet 021?

    Nečetla jste to náhodou v Zákonu o daních z příjmů,
    § 26 odst. 2) písm. c)?

    Pak odepsat
    >jednorázově nebo jako stavbu 5 sk.?? A poslední, byla zpevněna
    >plocha zámkovou dlažbou a na ní instalována plechová
    >garáž, garáž v hodnotě 30.tis, plocha také...já bych to
    >dala dohromady jako jeden funkční celek, ale dle
    >organizace to je prý přidělané na šest šroubů, nechá se
    >odšroubovat a obojí řešit zvlášť. Nemáte s tímto někdo
    >zkušenost? Díky moc