Hlavní navigace

Názor k dotazu Vyřazení auta z majetku od JančaK. - Re: Opravdu nikdo neví? Mě totiž zmátlo toto:V okamžiku...

  • 9. 1. 2019 17:54

    JančaK. (neregistrovaný)

    Re: Opravdu nikdo neví?
    Mě totiž zmátlo toto:


    V okamžiku trvalého vyřazení z obchodního majetku výhradně do soukromého použití dochází k fiktivnímu dodání zboží dle § 13 odst. 4 písm. a) ZDPH. Plátce daně má povinnost odvést DPH z ceny obvyklé.

    Pokud ale bude plátce auto (byť jen částečně) nadále využívat k ekonomické činnosti (podnikání nebo pronájmu), byť bylo vyřazeno z obchodního majetku pro účely daně z příjmů, nedošlo z pohledu DPH k vyřazení z obchodního majetku. Přičemž není podstatné, jestli je o majetku účtováno a jsou na něj uplatňovány náklady, ale podstatné je, zda skutečně je nebo není využíván k ekonomické činnosti.