Hlavní navigace

Pozdní příchod do zaměstnání

  • (neregistrovaný)

    9. 1. 2019 10:58

    Dobrý den,

    prosím poradíte mi někdo lidským způsobem? Do zaměstnání je nástup 6:00, ale vedení požaduje 5:50 (10 minut je na převlečení) a počítá se docházka až od 6:00 (což je v pořádku - doba převlečení není pracovní doba). Ale teď dotaz: když přeci jen zaměstnanec nastoupí do práce 5:51, tak vedení chce, aby bylo počítáno až jako 6:30. Našla jsem, že jde o přežitek a že toto není správné, ale jak to tedy je? Musí místo 14:30 končit až v 15:00??? Našla jsem, že nadpracovat musí jen tu zmeškanou část, což by bylo správně do 14:31, je to tak? Prosím poradíte mi, zda to píšu dobře já a nebo zda bude mít zaměstnavatel právo na toto?

    Děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2019 11:10

      III (neregistrovaný)

      Re: Pozdní příchod do zaměstnání
      Zaměstnavatel má právo každý den kontrolovat,zda pracovník začne v 6.00 pracovat. Jestli přijde 5.55 nebo 5.45 nebo dokonce 5.59 není vůbec podstatné. Určovat jakýkoliv dřívější příchod nemá právo. Má právo vyvodit příslušné důsledky z toho, že pracovník nezačal v 6.00 vykonávat práci sjednanou dle pracovní smlouvy. Víc nic. O žádném nadpracování nemůže být ani řeč. Může samozřejmě denně zaměstnance opravdu v těch 6.00 kontrolovat, na to právo má.

    • 9. 1. 2019 11:42

      zacatecnik000 (neregistrovaný)

      Re: Pozdní příchod do zaměstnání
      Děkuji moc za rychlou odpověď a prosím Vás - kde bych to našla v zákoníku práce (alespoň trošku jestli mě nakopnete s paragrafem). Ještě jednou moc děkuji!!!

    • 9. 1. 2019 12:35

      III (neregistrovaný)

      Re: Pozdní příchod do zaměstnání
      Ale v zákoníku práce nic takového nenajdete, tam najdete pouze § týkající se docházky, evidence pracovní doby a povinnosti zaměstnance § 103 a následující. 301 atd. Nikde ale nenajdete, že má zaměstnanec povinnost být před začátkem pracovní doby na pracovišti - jakoukoliv dobu.

    • 9. 1. 2019 12:41

      zacatecnik000 (neregistrovaný)

      Re: Pozdní příchod do zaměstnání
      Děkuji moc!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).