Hlavní navigace

prodej bytu a dan z příjmu

  • (neregistrovaný)

    7. 1. 2019 13:06

    Dobrý den,prosím o radu-v prosinci 2017 mě moje matka darovala byt - byl jsem tam trvake přihášen a bydlel tam... v lednu 2018 jsem byt prodal....musím zaplatit dan z příjmu? děkuji za odpověď

    • 7. 1. 2019 13:27

      .. (neregistrovaný)

      Re: prodej bytu a dan z příjmu
      Podívejte se na § 4 Zákona o daních z příjmů, zda se na Vás nebude vztahovat osvobození od daně.
      Pokud ne, tak na § 10 Zákona o daních z příjmů, které všechny výdajů můžete k příjmu z prodeje bytu uplatnit.

      ZDP 4 / 1 / a)
      ZDP 4 / 1 / v)
      ZDP 10 / 4
      ZDP 10 / 5

      Zákon České národní rady o daních z příjmů v aktuálním znění:
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586