Hlavní navigace

pronájem §9, DPH

  • (neregistrovaný)

    4. 1. 2019 15:11

    Dobrý den,
    jsem soukromá osoba, pronajímám byty a nebytové prostory. Zdaňuji dle §9, paušál. Za r. 2018 překročím příjem z pronájmu 1.mil.. Dotaz zní: musím se stát v tomto případě plátcem DPH i když jsem jen soukromá osoba?
    Děkuji za rady nebo odkazy

    • 4. 1. 2019 17:30

      vladík (neregistrovaný)

      Re: pronájem §9, DPH
      není důležité jestli jste soukromá osoba,ani jak zdaňujete příjmy z pronájmu, ale jestli uskutečňujete dle ZDPH ekonomickou činnost=zdanitelná plnění, pokud kromě výše uvedeného pronájmu nic dalšího, potom se plátcem DPH nestanete ani po překročení obratu-§6 ZDPH