Hlavní navigace

Mateřská a brigada

  • (neregistrovaný)

    2. 1. 2019 21:56

    Dobrý den, když je paní na mateřské a k tomu chodí nám brigádu na 3 dni v měsíci a příjem ji dani srážkovou dani, kde se ale někde čítá nezdanitelna část. Čili platí daně, jak na konci roku získá ty uhrazené daně zpět? Měla jsem zato ze příjmy zraněné srážkovou dani se do DpFo nezapočítávají. Před mateřskou byla zamestnana a stále je tak přiznání tedy dělá zaměstnavatel?
    Dekuji

    • 2. 1. 2019 23:46

      .. (neregistrovaný)

      Re: Mateřská a brigada
      ..........

      Brigáda - jedná se o pracovní poměr, dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce?

      Pokud jde o dohodu o pracovní činnosti či pracovní poměr, přesáhne odměna či mzda v úhrnné výši za kalendářní měsíc částku 2.500 Kč?

      Pokud jde o dohodu o provedení práce, přesáhne odměna v úhrnné výši za kalendářní měsíc částku 10.000 Kč?
      ..........

      Zaměstnavatel nemůže za zaměstnance zpracovávat a podávat Přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Leda-že by byl zaměstnavatel současně daňový poradce a zaměstnanec ho ke zpracování a podání DAP zplnomocnil. Zaměstnavatel v případě, že ho o to zaměstnanec požádá a včas dodá všechny relevantní doklady, zpracuje zaměstnanci roční zúčtování daně. Což je něco jiného, než Přiznání k dani z příjmu fyzických osob, podávané na Finanční úřad.
      ..........

      Daň vybíranou srážkou podle § 6 odst. 4) ZDP může poplatník (daňový rezident ČR) zahrnout do svého daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém byly příjmy vyplaceny a tak může započítat tuto daň na svoji daň.
      Zákon o daních z příjmů § 36 odst. 7)
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      ..........

    • 3. 1. 2019 9:46

      Markyz (neregistrovaný)

      Re: Mateřská a brigada
      >>Dobrý den, když je paní na mateřské a k tomu chodí
      >>nám
      >>brigádu na 3 dni v měsíci a příjem ji dani srážkovou
      >>dani, kde se ale někde čítá nezdanitelna část. Čili
      >>platí daně, jak na konci roku získá ty uhrazené daně
      >>zpět? Měla jsem zato ze příjmy zraněné srážkovou dani
      >>se
      >>do DpFo nezapočítávají. Před mateřskou byla
      >>zamestnana
      >>a stále je tak přiznání tedy dělá zaměstnavatel?
      >>Dekuji
      >..........
      >
      >Brigáda - jedná se o pracovní poměr, dohodu o pracovní
      >činnosti nebo dohodu o provedení práce?
      >
      >Pokud jde o dohodu o pracovní činnosti či pracovní
      >poměr, přesáhne odměna či mzda v úhrnné výši za
      >kalendářní měsíc částku 2.500 Kč?
      >

      Dekuji takto mi to stačí:-)
      >Pokud jde o dohodu o provedení práce, přesáhne odměna
      >v úhrnné výši za kalendářní měsíc částku 10.000 Kč?
      >..........
      >
      >Zaměstnavatel nemůže za zaměstnance zpracovávat a
      >podávat Přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Leda-že
      >by byl zaměstnavatel současně daňový poradce a
      >zaměstnanec ho ke zpracování a podání DAP zplnomocnil.
      >Zaměstnavatel v případě, že ho o to zaměstnanec požádá a včas
      >dodá všechny relevantní doklady, zpracuje zaměstnanci
      >roční zúčtování daně. Což je něco jiného, než Přiznání
      >k dani z příjmu fyzických osob, podávané na Finanční
      >úřad.
      >..........
      >
      >Daň vybíranou srážkou podle § 6 odst. 4) ZDP může
      >poplatník (daňový rezident ČR) zahrnout do svého
      >daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém byly příjmy
      >vyplaceny a tak může započítat tuto daň na svoji daň.
      >
      >Zákon o daních z příjmů § 36 odst. 7)
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >..........
      >
      >

    • 3. 1. 2019 19:50

      xy5

      Re: Mateřská a brigada
      Opravdu je na mateřské dovolené? To neměla podepsané daň. prohl.
      před nástupem na MD? To má sjednanou DPP do 10tis. Kč/měs.? Samozřejmě na jinou činnost než měla před nástupem na MD.