Hlavní navigace

Ukončení PP na DU a nemoc

• (neregistrovaný)

2. 1. 2019 12:08

Dobrý den, poprosím Vás o upřesnění či potvrzení. Zaměstnanec měl PP na DU do 31.12.2018. V pracovní neschopnosti je již od listopadu 2018, doposud. Mohu mu dát Potvrzení o zaměstnání nebo až po ukončení neschopenky? Je to tak, že já ho všude odhlásím a tím je "hotovo" nebo např. lístky na peníze nosím já? Vedu jej ve stavu? Ale pracovní poměr skončil uplynutím doby, je to tak? Děkuji moc.

• 2. 1. 2019 12:52

.. (neregistrovaný)

Re: Ukončení PP na DU a nemoc
      >Dobrý den, poprosím Vás o upřesnění či potvrzení.
      >Zaměstnanec měl PP na DU do 31.12.2018. V pracovní
      >neschopnosti je již od listopadu 2018, doposud. Mohu mu dát
      >Potvrzení o zaměstnání nebo až po ukončení neschopenky?

Doporučuji k pečlivému pročtení Zákoník práce § 313
      (1) Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání ...

Při skončení pracovní poměru, ne při skončení nemoci či ukončení neschopenky .....

>Je to tak, že já ho všude odhlásím a tím je "hotovo"
      >nebo např. lístky na peníze nosím já?

Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti by měl i nadále předávat bývalý zaměstnanec svému bývalému zaměstnavateli. A ten by měl předávat Potvrzení příslušné pobočce ČSSZ.
      Na rozdíl od případů, uvedených v § 109a Zákona o nemocenském pojištění

Vedu jej ve >stavu?

Máte v personálním či mzdovém SW "stav bývalých zaměstnanců, kteří jsou v pracovní neschopnosti"? Pokud ano, tak tam ho vést můžete.

Ale pracovní poměr skončil uplynutím doby, je to >tak?

Ano

Děkuji moc.

• 2. 1. 2019 13:07

Gee (neregistrovaný)

Re: Ukončení PP na DU a nemoc
      Velice děkuji za obsáhlou odpověď ...
      Ještě poslední, tedy jej již po uplynutí smlouvy vést nemusím, ZL či potvrzení o zaměstnání předám, lístky na peníze nosím já.