Hlavní navigace

Jednatel

• (neregistrovaný)

30. 12. 2018 14:34

Dobrý den, prosím Vás, bylo tady ohledně jednatelů popsáno mnoho. Dva dny tu hledám v diskusi a přesto jsem pořád na vážkách. Můžete mi prosím poradit? Od 1.1.2019 máme nové vlastníky. 100% podíl ze zemí EU. Nový majitel bude v polovině ledna jmenován jednatelem.
    Pan majitel chce smlouvu s účinností od 1.1.2019. Přihlásit k soci. a zdrav. pojištění, FU.
    Ptám se prosím Vás, je možné mít smlouvu o výkonu funkce jednatele od 1.1.2019, když jmenován budu až v polovině ledna? Jako jednatel není zaměstnanec. Je možné mít smlouvu jako výkonný ředitel a být jednatelem ? Kdy jmenován bude od poloviny ledna. Musí u této smlouvy být odměna?
    Dále netuším jak to bude mít s rezidentem nebo nerezidentem. Nevím jestli bude na území ČR déle jak 183 dní. Pokud by byl jenom jednatelem, je tam srážková daň, U této srážkové daně může mít slevu na poplatníka?

A vím na zdravotní pojištění a i ossz lze přihlásit.

Prosím poradíte mi někdo?Děkuji.

• 30. 12. 2018 20:38

alen1 (neregistrovaný)

Re: Jednatel
      Ilono Tau, vůbec Vám takového majitele/jednatele nezávidím.
      Pokud není jednatelem, nebyl jmenován těžko sepisovat smlouvu o výkonu funkce.
      Rozhodně bych počkala, až bude jmenován a pak to řešila. O souběhu funkce výkonného ředitele a jednatele je toho na BC diskuzi hodně. Hledejte.