Hlavní navigace

Názor k dotazu Střešní okna v dílně - technické zhodnoc od LuKl - Re: Střešní okna v dílně - technické zho >>>>>>>>Dobrý...

  • 21. 12. 2018 11:13

    LuKl (neregistrovaný)

    Re: Střešní okna v dílně - technické zho
    >>>>>>>>Dobrý den, když si v truhlář. dílně udělám nová
    >>>>>>>>střešní okna, která tam nikdy nebyla jedná se o tech.
    >>>>>>>>zhodnocení, nebo to můžu dát do nákladů?Děkuji.
    >>>>>>>
    >>>>>>>A je tam nějaká rozhodující částka?
    >>>>>>
    >>>>>>Technické zhodnocení je to vždy v případě, že náklady
    >>>>>>přesáhnou limit 40.000,- viz §33.
    >>>>>
    >>>>>Aha, když je to méně, můžu tedy normálně do nákladů?
    >>>>
    >>>>Ano, můžete když chcete, ale nemusíte. Jen upozorním,
    >>>>že se jedná o výdaje na "dokončené" stavební
    >>>>úpravy/rekonstrukce ...
    >>>
    >>>No, když je již dříve zkolaudovaná dílna a nyní se
    >>>přidávají střešní okna, tak to by tedy mohlo jít
    >>>přímo
    >>>do
    >>>nákladů? Je to pod 40.000,- Kč.


    >>
    >>Jo.
    >
    >
    >Takže celkové náklady/výdaje na projekt, na stavební
    >povolení, na vybourání, na všechna okna, na montážní
    >práce, na dokončovací práce, ... to celé bylo do
    >40.tis.Kč a už jiné stavební úpravy se v daném roce na
    >budově nedělaly? Budova je zařazena v obchodním majetku?

    Ano, je v majetku. Zatím byly v nákladech jen ta okna, žádné jiné náklady. Žádné jiné stav. úpravy, krom běžných udržovacích prací (oprav).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).