Hlavní navigace

Identifikovaná osoba podle zákona o DPH

  • (neregistrovaný)

    18. 12. 2018 13:19

    dobrý den, mám dotaz ohledně osoby identifikované k dani a sice k § 2a odst. 2 písm. a): hranice 326 000, po jejímž překročení je pořízení zboží předmětem DPH v ČR.
    Firma dováží zboží z EU, v roce 2017 doveze zboží za 250000 a v roce 2018 doveze zboží za 100000. Sčítají se hodnoty roku 2017 a 2018 (350000 = osoba identifikovaná)?
    Nebo se bere pořízení zboží za každý rok samostatně a nestane se identifikovanou osobou?

    není mi zcela jasné znění
    § 2a - vynětí z předmětu daně v předmětu daně při pořízení zboží:

    “(2) Předmětem daně není pořízení zboží z jiného členského státu, pokud

    a) celková hodnota pořízeného zboží bez daně nepřekročila v příslušném ani bezprostředně předcházejícím kalendářním roce 326 000 Kč a