Hlavní navigace

další mateřská do 4 let věku ditete

  • (neregistrovaný)

    7. 12. 2018 17:59

    Dobrý den, prosím o radu. Přišel mi výměr mateřské na další dítě a o dost mi ji snizili. Chodila jsem do práce půl roku než jsem nastoupila na další mateřskou. Když jsem tam před nástupem volala, bylo mi řečeno,že i když budu chodit jen na půl úvazku,tak mateřská se mi bude počítat že stareho výměru. Během této doby jsem ale změnila zaměstnavatele a mateřskou mi vypočítali pouze z nového zaměstnání ( 3 měsíce). Na toto se to období 4 let věku staršího dítěte nevztahuje? Díky za odpověď.

    • 7. 12. 2018 18:23

      xJ (neregistrovaný)

      Re: další mateřská do 4 let věku ditete
      Ne, nevztahuje, muselo by to být u stejného zaměstnavatele.

      Zákon o nemocenském pojištění § 19

      odst.3) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.