Hlavní navigace

Názor k dotazu daňové zvýhodnění-paušální výdaje od .. - Re: daňové zvýhodnění-paušální výdaje >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Moc prosím o vysvětlení, nějak...

  • 7. 12. 2018 11:12

    .. (neregistrovaný)

    Re: daňové zvýhodnění-paušální výdaje
    >>
    >>>>>>>>>
    >>>>>>>
    >>>>>>>Moc prosím o vysvětlení, nějak to nemůžu pochopit.
    >>>>>>>Nezlobte se.
    >>>>>>
    >>>>>>Chce zvýhodnění na děti.
    >>>>>>Pak může uplatnit skutečné výdaje, nebo může uplatnit
    >>>>>>výdaje procentem z příjmů. V obou případech uplatnění
    >>>>>>výdajů má možnost uplatnit zvýhodnění na děti.
    >>>>>>Strop výdajů máte dobře.
    >>>>>
    >>>>>Děkuji. Prosím tedy příjem 1.000.000,-, výdaje paušál
    >>>>>( řemelsná činnost) 800.000,- , ke zdanění 200.000,-
    >>>>>a
    >>>>>mohu v tomto případě uplatnit zvýhodnění prosím ?
    >>>>
    >>>>Ano, můžete.
    >>>>Výsledkem bude vyplacený bonus. Výše záleží na
    >>>>dalších
    >>>>nezdanitelných částkách a počtu dětí.
    >>>
    >>>Děkuji moc za pomoc. Ještě prosím pro ujasnění
    >>>zvýhodnění na děti můžu uplatnit i např. při příjmu
    >>>2.000.000,-( tedy jakémkoliv přes 1 milion ), jen je
    >>>podmínkou, že paušální výdaje uplatním maximálně ve
    >>>výši
    >>>800.000,- ( při řemeslné činnosti). Je to tak ?
    >>Ano, můžete uplatnit zvýhodnění na děti i při příjmu
    >>2
    >>mil a použití výdajů procentem z příjmů.
    >>PS: nemusí to být nesmysl, pokud jsou skutečné výdaje
    >>nižší než ty vypočtené. A to může být u každého
    >>podnikatele jinak.
    >
    >Děkuji moc. Nezlobte se, že pořád otravuji. ale když
    >bych to shrnula tak:
    >
    >1) skutečné výdaje mohu uplatnit daň. zvýhodnění vždy,
    >bez omezení ( výše příjmu, výdajů)

    Zde máte špatně to, že daňové zvýhodnění, resp. možnost bonusů na děti se váže na minimální výši příjmu stanovenou v
    ZDP § 35c odst. 4)

    >2) paušální výdaje mohu uplatnit zvýhodnění jen za
    >podmínky
    >( řemeslná činnost)
    >a) příjem do 1.000.000, 80% výdajů
    >b příjem nad 1.000.000, částka výdajů vždy 800.000,-

    Zde to máte špatně. Žádné takové "podmínky" pro uplatnění daňového zvýhodnění na děti uvedené v ZDP nejsou. I kdyby uvedl poplatnik do svého DAP omylem vyšší částku výdaje procentem, než je 800.tis.Kc, stále bude mít nárok na to, uplatnit daňové zvýhodnění na děti.