Hlavní navigace

Pracovní úraz konec pracovního poměru

  • 10

    5. 12. 2018 13:13

    Dobrý den, prosím o radu. Se zaměstnancem byl uzavřen pracovní poměr na dobu 2 měsíců bez zkušební doby. Po několika odpracovaných směnách si přivodil pracovní úraz. Jak je to, prosím s náhradou za ztrátu na výdělku. Zaměstnavatel bude hradit za dobu do konce PP, nebo něco i poté? Můžete mě, prosím, nasměrovat, kde by bylo možné najít.

    Předem moc děkuji.

    • 13. 12. 2018 12:07

      Tomáš Neugebauer (neregistrovaný)

      Re: Pracovní úraz konec pracovního poměr
      Řeší to § 271a zákoníku práce. Nárok na náhradu ztráty na výdělku vzniká pouze po dobu sjednaného trvání pracovního poměru. Výjimku činí případ, kdy je podle okolností možné předpokládat, že by postižený zaměstnanec byl zaměstnán i po datu ukončení pracovního poměru (došlo by k prodloužení pracovního poměru).

      Ještě chci připomenout, že se nejedná o jedinou náhradu. Lze oprávněně předpokládat, že zaměstnanci vznikne nárok na náhradu bolestného, případně náhradu vynaložených nákladů spojených s léčením nebo náhradu věcné škody, která mu vznikla v důsledku pracovního úrazu.