Hlavní navigace

Daň z příjmu za pronájem

  • (neregistrovaný)

    3. 12. 2018 16:01

    Dobrý den, jsem vlastníkem pole, které pronajímám zemědělské společnosti. Cena za pronájem je 2301,-. Jsem povinna tento příjem danit? Jakým způsobem a kolik bude činit daň?

    • 3. 12. 2018 16:38

      .. (neregistrovaný)

      Re: Daň z příjmu za pronájem
      Pokud podáváte Přiznání k dani z příjmu FO, tak musíte tento příjem uvést do příjmů podle § 9 ZDP. Sazba daně činí 15%, ale to, zda nějaká daň k zaplacení vyjde záleží na tom, jak vysoké jsou ostatní příjmy ke zdanění uvedené v Přiznání k dani atd. Např. jak vysoké uplatníte slevy na dani, nezdanitelné části základu daně. ..

      Povinnost podat Přiznání k dani z příjmu FO je rozepsána v § 38g Zákona o daních z příjmů. Pokud nemáte povinnost podat Přiznání k dani z příjmu FO, tak z důvodu přijetí částky z nájmu ve výši 2.301,- za rok podávat DAP nemusíte (a tím ani platit daň z příjmu FO z tohoto příjmu)
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast5