Hlavní navigace

Nepředané pokladní doklady roku 2017

  • (neregistrovaný)

    3. 12. 2018 8:23

    Dobrý den, prosím o radu. Přebírali jsme účetnictví a při kontrole stavu neuhrazených pohledávek jsme zjistiti, že některé pohledávky vzniklé v roce 2017 jsou již uhrazené, ale bohužel nedošlo k předání příjmových pokladních dokladů účetním. Doklady( pořízené v roce 2017) jsem získali až nyní. Jde cca 100 tis. Prosím , jak správně zaúčtovat tyto příjmové pokladní doklady?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 12. 2018 9:47

      .. (neregistrovaný)

      Re: Nepředané pokladní doklady roku 2017
      Do pokladny peníze byly předané? Nebo je nějaká osoba zpronevěřila?

      Párkrát se mi stalo u klienta, že zaplatil že svého závazek a nepředal stvrzenku o zaplacení k zaúčtování. A zjistilo se to až na začátku dalšího roku, kdy se dělala dokladova inventura závazků a pohledavek. Fyzicke inventury pokladen k 31.12. hotove a odsouhlasené. Tak jsem preuctovala závazek z účtu 321 na účet 379 nebo 365 a až po skutečné úhradě z pokladny 3xx/211.
      Ale u Vás je to obráceně. Bud chybí peníze v pokladně a sto tisíc je hodně peněz, nebo vůbec nebyla dělaná fyzická inventura hotovosti, ani nebyla dělená dokladova inventura a je to na neprůkazné účetnictví.

    • 3. 12. 2018 10:24

      Ivanka K. (neregistrovaný)

      Re: Nepředané pokladní doklady roku 2017
      Nevím co jiného by se mělo udělat než zaúčtovat pokladni doklady nyní, kdy se vám dostaly do ruky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).