Hlavní navigace

Potrvzení o zaměstnání a nemoc

  • (neregistrovaný)

    1. 12. 2018 10:18

    Dobrý den, prosila bych o radu. Dne 31.10.2018 mi uplynula výpovědní lhůta a byl ukončen pracovní poměr. Od 29.10. do 31.12.2018 jsem v pracovní neschopnosti, pravd.ukončení 2.1.2019 a od 3.1.2019 nástup k novému zaměstnavateli. Potvrzení o zaměstnání jsem již obdržela k 31.10.2018 s vyznačením 3 dnů nemoci. Je správné vydat potvrzení ke dni ukončení nemoci nebo až po ukončení neschopnosti? Pokud ano, který předpis toto řeší. Děkuji.

    • 1. 12. 2018 11:17

      .. (neregistrovaný)

      Re: Potvrzení o zaměst. a uvedení nemoci
      Potvrzení o zaměstnání bylo správně vystaveno poslední den pracovního poměru. Zaměstnavatel ale neměl uvést do tohoto Potvrzení údaj o době nemoci. Vrátila bych zaměstnavateli Potvrzení k opravě.

      Zákoník práce, § 313
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262