Hlavní navigace

Platba daně z nabytí nemovitosti

  • (neregistrovaný) 213.226.235.---

    30. 11. 2018 8:55

    Dobrý den, pokud podávám přiznání k 30.11., musím k tomuto datu zaplatit i daň nebo se na tuto daň také vztahuje 5 dní, tedy platba do 5 dní od podání? Děkuji

    • 1. 12. 2018 12:45

      .. (neregistrovaný)

      Re: Platba daně z nabytí nemovitosti
      Daň je třeba zaplatit ve stejném termínu, který platí pro daňové přiznání.

      Takže pokud jste měl podat Přiznání k této dani do 30.11.2018, měla by být i daň do tohoto data připsána na účtu finančního úřadu.

      Žádná "platba do 5 dní od podání" neexistuje. Max. je to pár dnů, za které nevyměří FÚ úrok z prodlení. Doporučuji k pročtení

      Daňový řád § 252 odst. 2)
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280