Hlavní navigace

životní pojštění

  • 10 93.91.252.---

    29. 11. 2018 21:12

    Zdravím, prosím o radu.
    Kamarádka byla zaměstnaná a zaměstnavatel jí platil životní pojištění. Zaměstnání skončilo a ona to chce ukončit. Sama nic nepatila a tudíž ani neuplatňovala v daňovce.
    Na pojišťovně jí vyhrožují, že bude muset dodanit to, že si to uplatňoval zaměstnavatel, ale mi to přijde nesmysl a nemlžu to nikde dohledat.
    Prosím, víte někdo ja to je?
    Děkuji moc

    • 29. 11. 2018 21:34

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: životní pojštění_predcasne ukonceni
      Neřekla bych, že je to vyhrožování. Spíš konstatování faktu.

      Zákon č. 586/1992 Sb.
      § 6 odst. 9) pism. o) bod 3.

      ... dojde-li ... k předčasnému ukončení pojistné smlouvy, osvobození zaniká a příjmem podle § 6 ve zdaňovacím období, ve kterém k této skutečnosti došlo, jsou částky příspěvků na pojistné, které byly u pojištěného v roce výplaty nebo předčasného ukončení smlouvy a v uplynulých 10 letech od daně z příjmů ze závislé činnosti osvobozeny; ..

    • 29. 11. 2018 21:41

      tosuja

      Re: životní pojštění_predcasne ukonceni
      >>Zdravím, prosím o radu.
      >>Kamarádka byla zaměstnaná a zaměstnavatel jí platil
      >>životní pojištění. Zaměstnání skončilo a ona to chce
      >>ukončit. Sama nic nepatila a tudíž ani neuplatňovala
      >>v
      >>daňovce.
      >>Na pojišťovně jí vyhrožují, že bude muset dodanit to,
      >>že si to uplatňoval zaměstnavatel, ale mi to přijde
      >>nesmysl a nemlžu to nikde dohledat.
      >>Prosím, víte někdo ja to je?
      >>Děkuji moc
      >
      >Neřekla bych, že je to vyhrožování. Spíš konstatování
      >faktu.
      >
      >Zákon č. 586/1992 Sb.
      >§ 6 odst. 9) pism. o) bod 3.
      >
      >... dojde-li ... k předčasnému ukončení pojistné
      >smlouvy, osvobození zaniká a příjmem podle § 6 ve
      >zdaňovacím období, ve kterém k této skutečnosti došlo, jsou
      >částky příspěvků na pojistné, které byly u pojištěného v
      >roce výplaty nebo předčasného ukončení smlouvy a v
      >uplynulých 10 letech od daně z příjmů ze závislé činnosti
      >osvobozeny; ..
      >
      >
      >Děkuji, podívám se na to.