Hlavní navigace

Faktura v azbuce

  • (neregistrovaný) 86.49.113.---

    28. 11. 2018 0:41

    Dobrý večer,

    dostal jsem faktury od klienta a byla tam faktura v azbuce od dodavatele z Ruska. Mohu takovou fakturu dát do účetnictví? A dát jen na slovo klienta, který mi vše na ní přeloží? Nějak se mi to nezdá.

    Děkuji

    Petr Voříšek

    • 28. 11. 2018 7:19

      Eva M.

      Re: Faktura v azbuce
      Viz zákon o účetnictví §4 odst.13 + §8 odst.5.

      Hezky to píšou i tady https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/ucetni-a-danove-doklady/
      Cituji: "Účetní doklady mohou být vyhotoveny v cizím jazyce jen tehdy, je-li splněna podmínka srozumitelnosti. Pod pojmem srozumitelnosti rozumíme skutečnost, že jsme schopni jednotlivě i v souvislostech spolehlivě a jednoznačně určit obsah účetních případů (záznamů) i vazbu mezi účetním záznamem vzniklým seskupením jednotlivých účetních záznamů a dílčími účetními záznamy."

      Co byste dělal, kdyby klient dodal doklad v arabštině, čínštině či v čemkoliv, co by nám připadalo spíš jako rozsypaný čaj? .... stejně můžete postupovat i u azbuky ;-)