Hlavní navigace

kurz pro zahraniční cest. náhr. u řidičů

  • (neregistrovaný) 217.64.15.---

    26. 11. 2018 12:45

    Dobrý den,
    jsem OSVČ, provozuji autodopravu, mám 2 zaměstnance řidiče, kteří stále jezdí po Evropě. Vyúčtování pracovní cesty odevzdávají spolu s docházkou a ostatními podklady ke zpracování mezd vždy na konci měsíce, případně začátkem dalšího měsíce. Cestovní náhrady vyplácím řidičům na základě jejich vyúčtování v korunách, jako součást jejich mzdy zpětně za celý uplynulý měsíc, a to bez předchozí zálohy.
    Jaký kurz použiji pro přepočet měn? Vím, že se podle § 184 ZP pro přepočet měn použiji kurzy vyhlášené ČNB a platné v den nástupu zahraniční pracovní cesty. Ale z hlediska pracnosti je to časově velmi náročné, protože řidiči se zdržují v zahraničí téměř pořád, přejíždějí ze státu do státu atd...však to znáte.
    Ptám se, zda je možné stanovit vnitřní směrnicí, že kurz pro přepočet měn pro účely zahraničních cestovních náhrad by byl vždy kurz ČNB platný pro první nebo poslední den v měsíci, za který je vyúčtování pracovní cesty předkládáno a je zpracována mzda?
    Děkuji.