Hlavní navigace

Dodatečné DPFO - rušení životního pojišt

• (neregistrovaný) 31.30.52.---

22. 11. 2018 9:06

Dobrý den, prosím o konzultaci. Klientce- fyzická osoba-volali z FU, že se má dostavit, že v r.2015 zrušila životní pojištění a neuvedla to ve svém daňovém přiznání. Na FU jí vyplnili formulář na dodatečné DPFO za rok 2015, ale že si to má podat datovkama, potud je to OK. Jde o částku 1600,- Kč, o peníze nejde.

Ale zjistila jsem, že daňové přiznání nesedí, protože v tom roce 2015 dávala již jedno dodatečné, v původním řádném měla odečtenou daňovou ztrátu, v tom dodatečném již ne. Paní na FU jí v oddíle 6 nevyplnila řádek 78 poslední známá daň, a zjištěnou daň tam má chybně kvůli té ztrátě, a rozdíl řádků 78 a 79 má taky chybně, prostě v tom oddíle 6 je všechno špatně.

Další věc je, že jí tam uvedla důvody zjištěny dne 25.09.2018. Podle tohoto by musela podat dodatečné DP do konce října.
    (I v tom původním dodatečném je rozdíl na dani cca 2000, o velké částky tady nejde.)

Otázka je, jestli by jste to udělali podle toho, co paní na FU vytvořila, a nebo by jste jako já to udělali tak jak to má být, datum zjištění 21.11.2018, a použít údaje z jejího dodatečného DP bez té ztráty.
    Vůbec nechápu, proč jí to DP tvořila.

Požádala jsem jí o přístup do DIS, abych si ověřila, co tam mají v evidenci. tak s tím Dodatečným pár dní počkám.