Hlavní navigace

Zpětvzeti majetku na 042

• (neregistrovaný) 82.144.139.---

3. 11. 2018 6:15

Dobry den vcera jsem zjistila ze jsem zaradila majetek v chybném měsíci jsem mela....v červnu byla faktura no a ja jsem stroj zařadila na 022. No a ted se mi dostala info ze ten stroj teprve bude instalován..... jenže my už ho 4 mesice odepisujeme.co s tim???? potřebovala bych ho dostat zpět na 042.... nemůžu kvůli tomu spát.bohuzel jsem v majetku začátečník..

• 5. 11. 2018 10:21

mickeymouse (neregistrovaný) 195.39.86.---

Re: Zpětvzeti majetku na 042
      Předně si udělejte pořádek v tom, kdy můžete zařazovat stroj. U nás třeba je k tomu potřebný formulář, který musí podepsat jak ten, kdo stroj do své výrobny potřebuje, také bezpečák, a stejně tak jeho manažer a nakonec i ředitel. Je to formulář o zařazení stroje. Bez toho nezařadím nic. Podobným postupem předejdete bezesným nocím.

Záleží hlavně na daňových odpisech a na tom, jakým způsobem je můžete upravovat ve vašem SW. Měli byste to opravit tak, aby odpisy odpovídaly tomu, když majetek zařadíte správně. Zkuste testovací režim vašeho SW a nejdříve si ověřte možnosti SW.

Co se týče účetních odpisů, pokud SW umožní "pozastavení odpisů na danou dobu" bez jakýchkoliv dopadů na ostatní parametry (např.na daňové odpisy...), pak bych využil tuto možnost. Anebo něco podobného...